Vyberte si pro Vaše děti perfektní hrací koberec pro nekonečné hraní!


Když se naše děti rodí, rychle rostou a mění se jim preference. Milují hru a hlavně nekonečné hraní. Po celý den milují být v klidu, když hrají s koberečkem, který je plný nápaditých a zajímavých obrázků. Hledáte-li proto zábavný hrací koberec pro děti, ukážeme Vám, co potřebujete vědět, abyste dobře vybrali.

Vyberte si správnou velikost hracího koberce

Velikost hracího koberce by měla být dostatečná pro komfort dětí při hraní a navyšování obrazové fantazie. U malých dětí můžete chtít koberec o velikosti matrace na posteli. Chcete-li, abyste mohli výukové koberce rozložit po celé místnosti, můžete zvolit větší. Koberce by měly být široké alespoň jeden metr.

Vyberte si hrací koberec s dostatečným materiálem

Vyberte dobrý hrací koberec pro děti, který je zhotoven z odolného materiálu. Je důležité, aby materiál byl hypoalergenní, měkčen, aby se pohodlně sedělo, a příliš okaté, aby se děti nezlámaly. Měli byste také věnovat pozornost povlečení. Děti jsou často alergičtí na syntetická vlákna, proto vyberte ty, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je 100% bavlna.

Když si vybíráte hrací koberec, věnujte pozornost bezpečnosti

K dříve zmíněným rysům byste si měli všímat i bezpečnostních aspektů. U hracího koberce pro děti byste měli věnovat pozornost umístění, rohů a průměru střední části. Okraje hracího koberce by měly být velmi měkké, aby minimalizovaly riziko úrazu. Původce koberečků pro děti by měl mít certifikát o bezpečnosti, který dokládá, že výrobek je dodržován přísnými bezpečnostními standardy.

Sečti si to

Když se rozhodujete, jaký hrací koberec pro děti si vybrat, důležité body, které byste měli mít na paměti, jsou:

  • Velikost hracího koberce – by měla být dostatečná pro komfort dětí
  • Materiál hracího koberce – je lepší zvolit hypoalergenní materiál, měkký a dostatečně odolný
  • Bezpečnost hracího koberce – okraje by měly být měkké, certifikáty by měly potvrzovat jeho bezpečnost

Pro více informací o výběru ideálního hracího koberce doporučujeme navštívit stránky Aeromagazine.cz.

Publikováno
V rubrikách Itema