Sedací souprava pro trvalé spaní: návrat k pohodlnému a zdravému spánku doma


S herbářem a lapačem snů jsem v posledních letech vyzkoušela všechny druhy matrací a polštářů, které jsou k mání. Ale teprve když jsem si pořídila první sedací soupravu, začala jsem si vážit opravdového spánku.

Výhoda multifunkčnosti

Sedací souprava, která se dá přeměnit na postel, není nic nového. Ovšem v posledních letech se designéři snaží tento kousek nábytku ještě vylepšit – co víc, mnohem častěji se jim to daří.

Při výběru sedací soupravy pro trvalé spaní si lze vybírat z mnoha možností – například rozkládací sedací soupravy s úložným prostorem, někdy dokonce s vestavěným lůžkem a důmyslným systémem rozložení, který se ovládá snadno a rychle.

Výběr nábytku na mnoha e-shopech v české republice je obrovský a zahrnuje nápadité řešení od tradičních českých výrobců až po výrobce italského provedení.

Komfort zdravého spánku

Různé modely nabízejí širokou paletu tvrdostí a měkkostí, takže si lze si vybrat tu nejvhodnější pro své potřeby. Pro ty, kteří tráví na pohovce většinu všedního dne, je pak důležitá kvalitní sedací pohovka.

Komfort při trvalém spaní je daný hlavně kvalitou matrace, na níž bude ležet uživatel. Pro zdravý spánek doporučují odborníci zvolit tvrdší matraci, která podporuje správné držení těla a odlehčuje křížovou páteř.

Na výběr jsou matrace z různých materiálů, například z pěny, pružinové matrace, viskózové pěny a další.

Úložný prostor

Při koupi sedací soupravy na trvalé spaní je třeba myslet také na úložný prostor.

Moderní rozkládací sedací soupravy často nabízejí úložné prostory pod sedací plochou nebo v područkách, přičemž u některých modelů lze nainstalovat i dodatečné úložné prostory na okraji postele.

Výběr sedací soupravy pro trvalé spaní je záležitost velmi individuální. Důležitým faktorem bývá nejen design a vzhled sedací soupravy, ale hlavně kvalita a pohodlí pro zdravé spaní, proto se nebojte snažit odborníky o radu.

Publikováno
V rubrikách Itema