Komfortní pracování s kancelářskou židlí s opěrkou hlavy

Pracování v kanceláři patří mezi dnes již běžné způsoby výdělku. Spousta z nás začíná s prací předešlým dnem seřízeným na správnou nohu, ale s přibývajícím časem se naše tělo, hlavně páteř, začne dožadovat větší pozornosti. A tady právě vstupuje do hry kancelářská židle s opěrkou hlavy.

Proč je opěrka hlavy tak důležitá?

Náš krk a hlava drží asi 5,5 kg, ale v případě, že je hlava vychýlená vpřed, narůstá tíha až na 27 kg. Opěrka hlavy tomuto negativnímu jevu předchází a tím ulehčuje zápěstí, šíji a záda a udržuje správnou polohu těla.

Jaké další výhody má židle s opěrkou hlavy?

Židle s opěrkou hlavy poskytuje pohodlnou oporu pro naši krční páteř, takže pracovat můžete v pohodlné poloze až 8 hodin denně. Díky ergonomickému designu židli se snižuje únava, poruchy držení těla a snižuje se také bolest zad a šíje. Kromě toho je u takovýchto židlí patrný zvýšený hygienický standard, neboť látky pro potah sedáků a opěrky bývají většinou snadno udržovatelné.

Proč je důležité zvolit si správnou židli s opěrkou hlavy?

Je třeba, aby židle byla ergonomicky navržena a následně správně nastavena. Vyberte si židli s opěrkou hlavy podle vašich potřeb. Důležitý je správný materiál a zároveň nastavení výšky sedáku, s opěrkou hlavy v ideální výšce. Židle s opěrkou hlavy by měla mít také opěrku pro dolní část zad s nastavením opěrky v ideální poloze, aby bylo možné přizpůsobit se vaší výšce a váze.

Jaké jsou doporučení pro dlouhodobé práci na počítači?

Je důležité pravidelně měnit polohu a protahovat tělo. Vyhýbejte se dlouhodobému sezení bez pohybu a snažte se pravidelně vstávat a protáhnout nohy, krk a záda. Dbejte také na správné osvětlení a občasnou změnu pracovního prostředí na jiné místo. Důležité je také věnovat pozornost tělu a poslouchat potřeby a signály, které nám tělo vysílá.

Vyberete si kancelářskou židli s opěrkou hlavy a užijete si pohodlnou práci i doma!

Také se zajímáte o zajišťování zdravých podmínek v práci? Navštivte stránky cssdprotivam.cz a zjistěte více o tom, jak svým hlasováním podpořit prosazení legislativy, která by zajistila lepší pracovní podmínky pro české zaměstnance.

Publikováno
V rubrikách Itema